دقت کردید قانون ها چطور به وجود میان؟ مثلا چرا فروش مشروبات الکلی توی کشور ممنوع هست ولی خیلی از کشورهای دیگه به راحتی لوکس ترین مغازه ها رو مخصوصِ این کار دارن؟ بالاخره هر کشور دارای یک سری رسم و رسومات و فرهنگ ها و دیدگاه هایی هست که هر قانونی بخواد وضع بشه، با اون معیارهای اصلی هم سنجیده می شه و اگر مغایرتی نداشت، اون قانون وضع می شه. بعضی چیزها هم که اصلا فرهنگ و آداب نمی خواد، فقط کافیه که فطرت انسانی رو ملاک قرار بدیم، مثلا ی کار بدی هست و مسبب اون در هر فرهنگ و کشوری خلافکار محسوب می شه.

مقدمه ای گفته شد امّا مقیاس رو بیاریم پایین تر، پایین در حدِ یک انسان که برای خودش و بعضا برای دور و بری هاش قانون هایی رو وضع می کنه. خیلی از قوانین می تونن مسخره باشن مثلا من بیام بگم تک تکِ دنبال کننده های من وظیفه دارن در هر مطلب من دیدگاهی رو ارسال کنن؛ خیلی از قوانین هم منطقی هستن مثلا من بگم اگه کسی لینک طراح قالب های رایگان نقل بلاگ رو حذف کنه، مورد پیگرد قانونی قرار می گیره و کارش هم شرعا حرام هست؛ -بالاخره منطقی هست چون براش وقت گذاشته شده- باز یه حالت دیگه هم هست و اون دیگه ضروری هست مثلا قالبی رو برای فروش بذارم و اجازه ندم کسی اون رو به رایگان اشتراک بگذاره. قرار هم نیست قانون های اجباری هم توسط همه افراد رعایت بشه قطعا هستند کسانی که حقوق دیگران براشون هیچ اهمیتی نداره!!

من با مورد دوم کار دارم یعنی منطقی اما قابل گذشت!

ادامه مطلب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مشاوره تحصیلی درخت دانش Serguei عمران بتن صانع شیمی با ما Scott کویر پلاس عصر نوشت Duane کافه کتاب Fred