از پارسال ، مدیریت انبار تصمیم گرفت سالی دو تا از بچه های انبار رو با هزینه خودشون بفرستن سفر کربلا برای پیاده رویِ اربعین ! بلطف خدا هم پارسال و هم امسال من جزو لیست بودم و طلبیده شدم . بخاطر مسائل کاری و مشخص نبودن تکلیفم دیر اقدام کردم و پنج شیش روز مونده بود به روز اربعین ما عازم شدیم .
پدر هم که رفته بود کربلا زنگ زده بود و گفته بود که به محمّد بگو نیا خیلی شلوغه و لب مرز اصلا ماشین گیر نمیاد یا اگرم گیر بیاد زیر 500 ت راضی نمی شن ، یه کلیپ هایی هم منتشر شده بود که عزیزانی بخاطر مسئله مالی برگشته بودن ! امّا من تصمیمم رو گرفته بودم و دوست داشتم برم ، یک میلیون پول نقد بهم دادن و گفتن برو اگه اضاف اومد ، بقیش رو بیار من هم می ترسیدم که مبادا کم هم بیاد ، تو راه که بودیم از دستگاه کارتخوان باز پول نقد گرفتم تا با خیال راحت تری برم .
به شلمچه رسیدیم ، از پایانه رد شدیم و وارد خاک عراق شدیم ، از بس ترس داشتیم یهو همون اول کار یه پسر جوون عراقی گفت با 120 ت می برمتون نجف ، ما هم خوشحال شدیم ولی گفتیم خب بذار یه چونه ای هم بزنیم که به 100 ت راضی شد ، خلاصه ما هم خوشحال و مسرور پشت سر راننده رفتیم تا برسیم به ماشینش .
ماشینش خیلی دور بود و توی راه باز پیشنهادات بهتری بهمون شد حتی تا 50 ت هم ماشین پیدا شد ولی ما چون به اون بنده خدا قول داده بودیم دیگه گفتیم با همون بریم .
از رسیدن به نجف و پیاده روی تا کربلا که بگذریم ، وقتی به جایی که ماشین های عراقی زوار رو به مرزها می بردن رسیدیم که خودشون بهش می گن گاراژ ، زمزمه های 250 ت شنیده می شد که یهو یه پسر آبادانی که کنار یه تریلی بود و بهمون گفت شلمچه می رید ؟ گفتیم آره گفت بپرید بالا که صلواتی هست ، دو دل بودیم که بریم یا نریم که در نهایت تصمیم به سوار شدن گرفتیم . تریلی هم برای بچه های حشدالشعبی عراق بود که ما رو به شلمچه رسوند !
حدود 100 ت هم هزینه بنزین ماشین شد که سر جمع اربعین امسال ، با 200 ت سر و تهش به هم اومد .
امروز به صاب کارم می گم بقیه پول رو آوردم و 200 ت خرجم شده ، اولش که باور نمی کرد تا این که براش توضیح دادم . خلاصه به لطف امام حسینِ عزیز ، اربعین امسال اربعین کم خرجی بود . اگر چه از جیب شخصی هم نمی رفت ولی تو قانونِ زندگی من به شخصه ، جیب من و صاب کار معنا نداره !!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

اينجا نکات وب بيان مي شود محمد صادق تقی زاده اشکان چی میخونه؟ دلتنگی های یک زن اطناب هفته نامه ی صبح اندیشه لوگو پلاس یه اتفاق خوب برای دیده شدن شماست. Mark پاورپوینت تکنولوژی جراحی گوارش و غدد لیلا ساداتی ppt