خیلی وقت ها بخاطر رفتار دیگران گلایه می کنیم و دلخور می شیم و همیشه هم برای خودمون خط و نشون هایی می کشیم و کل کائنات رو جوری می چینیم که اثبات کنیم ما بی گناهیم و طرف مقابل مقصر هست !

چیزی که نصیبمون نمی شه جز یه خیال راحتِ ساختگی ، اما چقدر دردها و عذاب ها پشت همین خیال راحت قایم می شن !! عذاب هایی که هر بار طرف رو می بینیم و همون رفتارها ازشون سر می زنه باز بیشتر و بیشتر می شن تا این که ممکنه منجر به ترکیدنمون هم بشه

تک تک واژه ها و مطالب نقل بلاگ ، همراه با زندگی و تجربست اما فکر می کنم این مطلب رو با دل و جان بیشتری می نویسم چون سال هاست با همین قضیه درگیر بودم و هستم .

خیلی اوقات رفتار همکارام برام عذاب آور هست ، شاید 90 درصد روزهایی که قراره برم سر کار از قبل دعا می کنم و می گم خدایا کمکم کن بتونم امروزم رو بدون ناراحت شدن و ناراحت کردن دیگری سپری کنم راستش رو هم بخوام بگم اکثر اوقات شکست خوردم ولی اوقاتی هم پیروز شدم و اخیرا توجه بیشتری کردم که این شکست ها و پیروزی ها چطور نصیبم شدن و به نتایجی هم رسیدم که عرض می کنم .

روزهایی که می رفتم تا قفل در انبار رو باز کنم ، یکی از همکاران معمولا زودتر میاد و چون ماشینش رو هر روز میاره داخل ، دقیقا پشت در می ذاره تا وقتی ما قفل ها رو باز کردیم بیاد و در رو باز کنه و ماشینش رو بیاره داخل ؛ اما اولین گام شیطان از همین جا شروع می شه بطوریکه سایه ماشینش رو از زیر در می بینم و بعد یه سری افکار میاد سراغم و ناخوداگاه می گه محمد تو مگه نوکرشی که براش در رو باز کنی و دوباره ببندی ؟ گام بعد اینه که وقتی در رو باز می کنم ، می بینم همکارم داخل ماشین هست و فقط سرش رو به نشانه سلام ت می ده بعد دوباره احساس منفی میاد و می گه تو هم مثل خودش سرت رو ت بده و برو تو

قطعا گاهی به این نداهای درونی گوش کردم و فقط در کوچک رو باز کردم تا خودش بیاد و در بزرگ رو باز کنه ؛ گاهی در بزرگ رو باز کردم و سلام سردی رد و بدل شد ، گاهی هم در بزرگ رو باز کردم ، بعد سلامی گرم و بعد که ماشینش رو آورد داخل دوباره در رو بستم .

همه این ها من رو به این نتیجه رسوند که وقتی خود من از اول صبح ، بخوام درگیر چنین مسائل پیش پا افتاده ای بشم و لج و لجبازی رو ادامه بدم اوضاع قطعا چیزی که من می خوام نخواهد شد و باز بعد از ورود به انبار و شروع کار تا آخر ساعت کاری هم افکار منفی و شیطنت بار ادامه خواهد داشت و دلخوری ها رو بیشتر و بیشتر خواهد کرد اما وقتی از همون اول صبح ، احترام گذاشتم احترام هم دیدم و چه روز خوبی رو سپری کردیم .

نمی دونم تو روانشناسی شاید بهش می گن " کارما " ولی من با همون ضرب المثل ایرانی خودمون که می گه " از هر دست بدی ، از همون دست هم پس می گیری " راحت ترم و واقعا همینطوره دوست من ! این تنها کوچکترین بخشی از زندگی من بود که به خودم و شما اثبات کنه همه چیز به خود ما بر می گرده ، تا وقتی که انتظار تغییر از دیگران داشته باشیم هرگز بهش دست پیدا نخواهیم کرد چون ما و رفتار ما باعث می شه که دیگران رفتار متقابل از خودشون نشون بدن .

اگرچه قطعا قبول دارم هستند افرادی که به دور از منطق و اخلاق هستن ولی مطمئنم روی اونها هم به مرور تاثیر خواهد گذاشت ، فقط ما باید تغییر کنیم و این قول رو به خودمون بدیم که هیچ وقت توقع نداشته باشیم دیگری روی هوا بخواد رفتارش رو با ما تغییر بده بلکه ما باید بخوایم ، حالا چه با تغییر رفتارمون و چه با صحبت با اون فرد این کار قطعا شدنی هست ؛ نشد هم مهم نیست بالاخره ما پیش خدا و خودمون روسفید هستیم که بهترین کار و رفتار رو انجام دادیم .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Jeff Sarah Gameline locksmith near me اقیانوسها ديوارپوش و کفپوش پارکت دانلود فیلم دوبله فرشته ایی از بهشت بازی های ps4