همسرم ازم خواست که از انبار براش یه روسری ببرم ، من هم در ابتدا تصمیم گرفتم که یه طرح رو انتخاب کنم و براش ببرم امّا باز به خودم گفتم نه تو که چند روز دیگه بر می گردی یه بسته از روسری رو ببر که بر اساس سلیقه خودش انتخاب کنه و هر چی که اضاف اومد رو برگردون . به لطف خدا به نسبت اطرافیانی که دیدم خیلی قانع هست اصلا همین که من رو انتخاب کرده یعنی قناعت
لازم بود اسم قناعت رو بیارم چون برای درک مطلب خیلی کمک کنندس که در ادامه عرض می کنم .
کسی که مطمئن بودم هر کدوم از این طرح ها رو براش می بردم با دل و جون خوشش میومد ، تنوع طرح ها رو که دید دلش هوایی شد تا همه رو امتحان کنه و خودش رو توی آینه ببینه تا بتونه با م من ، بهترین طرح رو انتخاب کنه و همین کار رو هم کرد !!
این مقدمه رو عرض کردم تا برسم به این که همیشه تنوع چیز خوبی نیست ، تنوع در واقع یه حس مقایسه رو برای آدمی به وجود میاره که اگر توان داشتنش رو نداشته باشیم ممکنه منتهی بشه به حسرت !!
فکر می کنم آفت فعلی جامعه هم دقیقا همین موضوع هست ، بالاخره آدمی هست چشمش می بینه و دلش می کشه ، فرقی هم نداره در چه زمینه ای باشه ها از یه غذای ساده بگیر تا پول و ثروت و یا حتی همسر !! در مورد همسر هم باز جنسیت هیچ فرقی نداره چه مرد باشی و چه زن وقتی توی خیابون انقدر نمونه های متنوع و با زرق و برق ببینی اگر دلت رو به خدا نسپاری لذت چیزی که داری رو هم نمی بری و دلت هوایی می شه !
چند روز پیش یکی از اقوام و همسرش رو با ماشین رسوندم شیراز ، توی مسیر که بودیم دیدم خانمش یه عکس نشون شوهر داد و زمزمه هایی شنیدم که اسم شوهر دوست داخلش بود ؛ کنجکاو شدم و به قوم گفتم می شه بگی چی نشونت داد ؟
گفت خانمم یه دوست صمیمی داره که تازه وارد دوران نامزدی شده و دوست خانمم عکس شوهرش رو برای خانمم فرستاده برام جالب بود که خانمش هم می گفت ببین چقدر قشنگه !!
تحمل نتونستم کنم و گفتم یه نصیحت برادرانه از من ، هیچ وقت اینطور عکس هایی رو نه بفرستید و نه ببینید ، از اون جایی که هنوز 2 ماه هم از عروسیشون نمی گذره تاکید کردم شما تازه اول راهید و خدایی نکرده اگر با دیدن چنین تصاویری حس مقایسه و حس این که ای کاش فلانی نصیب من می شد درتون به وجود بیاد چکار می خواید کنید ؟ شما حالا حالاها قراره با هم باشید و این افکار و ذهنیات مثل خوره میفته به جونتون !!!
و باز یه چیز جالب تر ، بعضا خودم و یا حتی عزیزانی رو می بینم که از سر بیکاری به برنامه دیوار و یا شیپور سر می زنن و همینطور آگهی می بینن و خودشون هم شاید متوجه نشن ولی ما یه اصطلاحی به کار می بریم می گیم " هووووفکه می زنن " که می شه تا تهش رو خوند تهش هم اینه که ای کاش من هم می تونستم داشته باشم و ندارم ! خب برادر من این چه کاریه ؟ چرا الکی در خودت نیاز به وجود میاری ؟؟
نتانیاهو که معرف حضورتون هست ، دشمن دو آتیشه ایران و ایرانی یه کلیپ داره که جای تامل داره ، اگر تمایل داشتید کلیپ صحبتش رو بخصوص از زمان 1 دقیقه و 40 ثانیه به بعدش رو ببینید که چی می گه !!
واقعا سخته ولی تا جایی که می شه سعی کنیم هر چیزی رو نبینیم و احساس نیاز رو در خودمون ایجاد نکنیم که اگر توان داشتنش رو نداشتیم ، چیزی جز حسرت و ناامیدی برامون باقی نمی مونه ضمن این که از داشته هامون هم لذت نخواهیم برد .
داشتنِ قناعت بسیار کمک کننده هست امّا قطعا همه چیز نیست ، مثلا اگر فردی که قانع نیست تو 3 سوت هوایی بشه یه فرد قانع تو 10 سوت هوایی می شه !
هوفکه : نفس عمیقی که واژه ی ای کاش درش موج می زنه !

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سرزمین رویاهای زی طراحي فروشگاه اينترنتي فرکام اجتهاد دراسلام هنر گرافیک زیورآلات و ساعت های برند Marye تعميرات تردميل قالب وبلاگ .