احتمالا همه ما شنیدیم که می گن اتفاق خبر نمی کنه ولی خب با زیر و بالا کردن بعضی از مسائلِ پیرامونم متوجه شدم که اتفاق اونقدرها هم مهمون نه نیست که بی خبر وارد زندگی هرکس بشه . از یه مثال مجرّب که برای خودم اتفاق افتاده می گم :

ماجرا از وقتی شروع شد که پسر ، توانایی راه رفتن رو پیدا کرد و به درجه ی بالایی از شیطنت رسید بطوریکه در هر لحظه دنبال سرگرمی جدیدی بود و هست . با بالارفتن سن و عقل شیطنت های حرفه ای و البته خطرناک تری هم شکل گرفت . تلویزیون روی دیوار خونه نصب بود و تقریبا هرروز شاهد پرتاب هرچیزی که به دستش میومد به سمت تلویزیون بودیم البته یک سری چیزها از پرتاب گذشته بود و می رفت کنار تلویزیون و مدام ضربه می زد به صفحه ؛ همسر پیشنهاد داد گفت محمّد اگه می شه تلویزیون رو ببر بالاتر که حسین یه وقت خرابش می کنه و من هم هی پشت گوش انداختم . تا این که قسمت شد و برای اربعین عازم کربلا شدم و وقتی برگشتم شاهد خورد شدنِ صفحه تلویزیون توسط آقا با همکاری ملاقه بودم . خب برای مدّتی با تلویزیون 14 اینچ مادر سر کردیم و خدا قسمت کرد و دوباره تلویزیون خریدیم اما این بار فاصله تلویزیون با سقف کمتر از 20،10 سانت هست . پدرِ گردنمون در میاد ولی حداقل خوشحالیم که تلویزیون دیگه آسیبی نمی بینه :|

به هر ترتیب در اغلب موارد ، اتفاق با پیغام هایی ، ما رو از حضورِ خودش در آینده خبردار می کنه ولی این ما هستیم که مقصریم و هشدارش رو جدّی نمی گیریم .

وقتی رانندگی می کنی و چند بار چُرت می زنی اما بعد دوباره بیدار می شی ؛ وقتی لنت ترمز ماشین خراب شده و سر و صدا می ده ، وقتی با یه بارون کوچیک کل کوچه رو آب می گیره ، وقتی موبایلت بک کاور و گلس نداره و چندبار آروم میفته این تو هستی که تصمیم گیرنده هستی . اگه ماشین رو نزنی کنار و یکم چرت نزنی هم خودت رو بدبخت می کنی هم خونوادت رو ، وقتی لنت ترمز رو نو نمی کنی و یه جا از پشت زدی به یه ماشین حق نداری شاکی باشی ، وقتی بارون یکم شدید شد و کل خونه رو آب برداشت نباید کفر خدا بگی و وقتی موبایلت از بالا افتاد و خورد و خاک شیر شد حق نداری که گلایه داشته باشی چون مقصر خودت هستی ؛ حرف های درِگوشیِ اتفاق رو که قبل از وقوعش به یک نحوی به گوشت رسید رو جدّی نگرفتی و فراموش کردی اتفاق با هیچکس شوخی نداره !!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدرسه پر نشاط فرش و موکت تشريفاتي سایت Gina راگبی باز آسمان ابری به به دانلود آهنگ های جدید از کجا بنر سفارش بدیم و قیمت در بیاریم؟ Josh