بعد از گرونیِ بنزین چقدر صحبت می شه سرِ این که هیچ صنفی حق نداره قیمت رو ببره بالا ، این روزها هم که هر بار اخبار می بینم یه تیم نظارت و بازرسی دارن از مغازه ها بازدید می کنن و قیمت ها رو چک می کنن و به مردم هم می گن که قیمت بالا نرفته خیالتون راحت !
امّا هیچ جوره نمی تونم این موضوع رو درک کنم ، اگه گودرز بود و شقایق می گفتم باشه این دو اصلا به هم ارتباطی ندارن ولی مگه می شه بنزین که سهم فوق العاده ای توی هر چیزی داره روی قیمت ها تاثیری نذاره ؟ اصلا فرض کن من ماشین هم ندارم آیا می شه خودم رو بزنم به خوش خیالی و بگم گرونیِ بنزین تو زندگیِ من که تاثیری نمی ذاره ؟؟ آیا من سوار تاکسی نمی خوام بشم ؟ از مغازه ای که وانت بار براش جنس میاره و کرایش رو بیشتر کرده نمی خوام خرید کنم ؟ بچم رو با سرویس نمی خوام بفرستم مدرسه و و و
امروز شنیدم که وزیرآموزش و پرورش می گفت که به سرویس مدارس هم سهمیه هایی تعلق می گیره اصلا ما می گیم باشه تعلق می گیره و سرویس مدرسه تماما بنزین 1500 تومنی می زنه و از 3000 تومنی هم خبری نیست ولی آیا باز هم باید همون 100.000 تومن رو از والدین بگیره ؟ والا منطق می گه که کرایه هم باید بشه 150.000 تومن !!
امروز یه مصاحبه ای از یه خانم دیدم که خبرنگار ازش پرسید قیمت ها چطوره ؟ خانم هم گفت خیلی زود اومدی برو یه ماه دیگه بیو ؛ با این وجود که همین الان که زود هم هست قیمت ها رفته بالا ولی واقعا راست هم می گه آیا یک ماه دیگه هم از این نظارت ها هست ؟ آیا واقعا یک ماه دیگه که موجودی انبارها تموم شده و سفارش جنس جدید می دن باز با قیمت قبل تحویل می گیرن و تحویل مردم می دن ؟
از طرح جدید معیشتی هم خیلی می ترسم ، نقدینگیِ کشور کم بود که این واریزهای ماهانه هم بهش داره اضافه می شه مثل این می مونه که آب بریزی توی صافی ؛ بنده های خدا مردم از یکی دو جا پول می گیرن و بخاطر عدم مدیریت نقدینگی که سرسام آور هم شده و نمیندازنش تو کار تولید ، از هزارجا باید خرج کنن
ولی باز هم توی این شرایط خدا به افرادی لطف کرده و لنگ نمی مونن ، منِ کوچک ترین درخواست دارم که هوای همدیگه رو داشته باشیم و این روزها کمک به همدیگه رو فراموش نکنیم خدا هم قطعا کار ما رو بی جواب نخواهد گذاشت :)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سئو سایت / طراحی سایت تامین کالا و خدمات درلوله و اتصالات پلیمری به طعمِ گل کلم ابزار و کالای ساختمان سیمرغ کتابخانه عمومی نصر مسکوتان دنیای شیرینی و غذا admin