چند روزی هست که تخم های اردک داخل انبار ، جوجه شده و 5 تا جوجه اردک بامزه به دنیا اومدن اردک ماده ، قبل از این که بخواد تخم بذاره و تخماش جوجه بشن خیلی ترسو و بی آزار بود خیلی راحت می شد اون رو گرفت بدون هیچ مقاومتی اما یه سری اتفاقای جالبی ازش دیدم که می صرفه براش یه مطلب بنویسم .
دیروز عصر رفتیم بغل باغچه تا یکم اونها رو ببینیم گفتم شیر آب رو هم باز کنم تا داخل باغچه آب باشه و جوجه ها هم بگردن و غذایی واسه خودشون پیدا کنن ! اول بگم که اردک نر ، بعد از این که تخم ها تبدیل به جوجه شدن خیلی حس بدی نسبت به اونها داره و فقط دنبال فرصت می گرده که اونا رو اذیت کنه اذیتی که می گم واقعا اذیت هستا گردنشون رو می گیره و میندازتشون این بر و اون بر یا حتی با نوکش اونها رو اذیت می کنه بخاطر همین ما هم وقتی می بینیم داره جوجه ها رو اذیت می کنه از تو باغچه می ذاریمش بیرون اما با همین حساب مادرشون خیلی مواظبشون هست و پدر هم هر وقت فرصت رو آماده می بینه برای اذیت کردن بچه ها ، همین که می خواد بره به سمتشون مادر سریع از راه می رسه و مانع می شه مگر این که همه ی جوجه ها کنار هم نباشن و مادر نتونه کاری کنه !
خلاصه این پدر بی اعصاب ، یک لحظه فرصت رو مناسب دید و خواست یکی از جوجه ها رو اذیت کنه که این جوجه هم داشت فرار می کرد سرش داخل یه چیزی بود حالت نرده نرده گیر کرد و کلی سر و صدا داد مادر هم سریع خودش رو رسوند و با یه حالت عجیبی نمی دونست چیکار کنه . من هم خواستم نرده رو بیارم بیرون و به جوجه کمک کنم اما مادر فکر می کرد می خوام اذیتش کنم و با نوک به من حمله ور می شد هیچ وقت این حال مادر رو فراموش نمی کنم که چطور با دوتا پاهاش و با سرعت می زد به زمین و از روی ناچاری فقط نوک می زد ! خیلی صحنه ی عجیبی بود برام .
بهر زور و ضربی بود نرده رو اوردم بیرون و سر جوجه رو از داخلش در آوردم اما مادر همچنان با حالت عجیبی به ما نگاه می کرد و حس حمله هم از پشت حفاظ داشت . جوری که تلاش می کرد از زیر حفاظ بیاد و به من حمله کنه و جوجش رو نجات بده .
و در نهایت هم بعد از این که سر جوجه رو از داخل نرده بیرون آوردم ، با این وجود که دوست داشتم یکم نوازشش کنم اما از بس حال آشفته مادرش رو دیدم منصرف شدم و سریع انداختمش داخل باغچه !
با دیدن این صحنه ، اعتقادم به این که مادر یه چیز دیگس واقعا 100 برابر شد ! امیدوارم که همه قدر مادراشون رو بدونن !!!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نود و هشت دانلود معلم خراسانی خريد ساعت زنانه دخترانه فري لوک نقره اي طلايي 2020 Jill Alicia خدمات فنی و مهندسی و آموزشی نیمه گمشده brittanykj0fdjas CaNt سوله سوله ارزان The Cranks 7177