دیشب با دوستم رضا رفتیم بیرون که هم شامی خورده باشیم و هم دوری زده باشیم ؛ اما وقتی برگشتیم به انبار من موندم و کلی فکر و دغدغه که فقط از خدا خواستم کمک کنه که تو این دوره سخت ، بتونیم درست باشیم و درست زندگی کنیم .
اول بگم که شیراز ، از نظر حجاب و حیا چه برای دختر و چه برای پسر اصلا اوضاع مناسبی نداره بخصوص هرچه به بالای شهر بری ، اوضاع هم بدتر می شه !!
اوضاع طوری می شه که روسری برای دختر دیگه معنایی نداره ، بارها دیدم که بعضی از دخترخانم ها ، بدون روسری و خیلی با آرامش دارن از پیاده رو عبور می کنن ؛ موقع رانندگی که علنا روسری رو یه مانع برای دید می دونن و با موهای رانندگی می کنن ؛ حیوون های خونگی جای دوستی و رفاقت هاشون رو گرفته و هرکس یه سگ گرفته دست و با کلی افتخار میره بیرون حتی بعضا شنیدم که می گن برخی از نیازهاشون رو توسط همین سگ ها تامین می کنن !!

دوستی دختر و پسر که الان خیلی عادی شده ، حتی برای پدرها و مادرها هم عیب نیست که بچشون داره چیکار می کنه !!

شاید حتی کمتر از 10 سال پیش ، خیلی چیزها رو که می شنیدیم تعجب زده می شدیم و هر کس هم کار اشتباهی مرتکب می شد ، کاملا در خفا و پنهانی اما الان شرایط کاملا برعکس شده ، همه ی این رفتارهای اشتباه عادی شده و رفتار درست ، خیلی کار دشواری شده ! طوری که بعضا از نماز خوندن توی یه جمعایی می ترسی ، از رفتار درست نشون دادن توی خیلی از مواقع منصرف شدی چون انقدر منطق های بی خود می شنوی که به خودت می گی الکی حال خودتو خراب نکن !

همین دیروز عصر یکی از همکاران یه کلیپ توی گوشیش بود که یه جوون مذهبی داشت به یه دختر بدحجاب تذکر می داد ، یعنی دختر چنان با صدای بلند می گفت بچه مذهبی بشیم که مثل سعید طوسی فلان و بسان و جالبه که چنان با افتخاری توی فضای مجازی پخشش می کنن و کرور کرور آدم هم اون ها رو لایک و تایید می کنن !

در این که باید ، افرادی که نماد دین و مسلمون بودن هستن خیلی رعایت بکنن و اگر مرتکب اشتباهی بشن خدا مجازات اونها رو چند برابر می کنه هیچ شکی نیست ولی بعضی ها انقدر سبک فکر هستن که درک نمی کنن فلانی یه اشتباهی کرده نباید به پای دین و خدا و اهل بیت بذارن ! چی بگم ، تازگیا که یه کلیپ اومده بیرون از منافقین که توی چند تا سوله دارن بر علیه این نظام و اسلام ، کلی فعالیت مجازی می کنن همین بی وجود ها هم داغ این ماجراها رو بیشتر می کنن و شاید خیلی از حساب های کاربری که ما می بینیم و حتی می پسندیم و نظر می دیم هم فیک و الکی باشن !

گاهی وقتا از ترس این که بچه های ما چطور قراره توی این جامعه زندگی کنن و تحت تاثیر این همه افکار و رفتارهای بی خود قرار نگیرن خیلی می ترسم ! تنها دلخوشی که این وسط وجود داره خدا و اهل بیت و بخصوص امام زمان هست که به امید خدا بیاد و ریشه این همه کثافت که دنیا رو گرفته رو بخشه البته امیدوارم که ما بعد از ظهور حضرت ، بریم جزو کسایی که در خدمتش هستیم نه در مقابلش !!

اگر اشتباه نکنم یه روایت بود از امام صادق علیه السلام که مومن تو آخرامون ، بچشو به دندون می گیره و از نگرانی مدام به این ور و اون ور می بره واقعا شرایط الان همینطور شده ! پدر و مادرهای دلسوز خیلی دغدغه دارن حتی مدرسه که محل کسب علم هم هست ، شده محل شعر ساسی مانکن و رقاصی و هزار کار اشتباه !!

یک زمانی انقدر کارت دعوت عروسی برامون میومد که بعضا تداخل پیدا می کرد ، اما این روزها خیلی تعداد ازدواج ها کم شده و جای تاسف داره !

امیدوارم تمام مسببین گرونی و این شرایط اقتصادی نابسمان اول هدایت بشن ، اما اگر قراره تا آخر عمرشون همینجور زندگی کنن از خدا می خوام که روزگارشون سیاه بشه و از روی زمین محو بشن که مردم یه نفس راحت بکشن ؛ این همه جوون با نیازهای شغلی ، جنسی ، احساسی و . بخاطر بی تدبیری بعضی ها روز به روز دارن به گناه میفتن و جامعه رو به گند می کشن ! واقعا خدا چه بر سر مسببین این اتفاقات میاره رو من موندم !

با خودم قرار گذاشته بودم تا جایی که می تونم توی وبلاگم ، غر نزنم اما واقعا این دغدغه خیلی اذیتم می کرد و گفتم یکم خودم رو خالی کنم شمای خواننده اگر متاثر شدی ، بنده حقیر رو ببخش :)

خواهش می کنم که حداقل ما تلاش کنیم آدم های خوبی باشیم ، بخاطر امام زمانمون کمتر گناه کنیم و ایشالا حال دلش رو خوب کنیم که قطعا اون بزرگوار هم حال ما رو خوب می کنه ، حالا هر شرایطی که می خواد باشه ، باشه !!

اللهم عجل لولیک الفرج

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آشنایی با گیلان سرسبز مطالعات اجتماعی دلتنگ فرج یار وبلاگ رسمی خواننده پاپ و دیسلاو ( آریا ای کی ) The prince of tennis Rachel سئو محتوا چيست و متخصص سئو کيست مشاوره