یه چیز عجیب و غریبی که از نظر من توی این دنیا وجود داره و افراد رو کاملا از هم متمایز می کنه ، تفاوت نوع نگاه هست !
نگاه حضرت زینب که سلام خدا بر او باد رو شاید خیلی ها درک نمی کنن و نمی فهمنش ، یکیش هم خود من نگاهی که انقدر با دید باز و خداپسندانه هست که وقتی می خواد روز عاشورا ، روزی که تمام خانوادش پر پر شدن رو توصیف کنه می فرماد چیزی جز زیبایی ندیدم !
یک لحظه خودمون رو بگذاریم جای حضرت زینب ، وجدانا آیا ما غیر از غر زدن و کفر گفتن کار دیگه ای می کردیم ؟ خیلی حرفه که کل خانوادت اون هم نه یه خانواده معمولی بلکه خانواده ای کاملا عرفانی و فوق العاده جلو چشمات پر پر بشن !
اما چیزی که اوج بزرگی حضرت زینب رو نشون می ده نوع نگاهش هست ، نگاهی که فقط همون لحظه رو نمی بینه بلکه پیش خودش می گه که چه کلاه بزرگی بر سر شیطون رفت ، تنهایی امام حسین علیه السلام رو می بینه اما اتفاقات بعدش که مردم با دل و جون خودشون رو به امام حسین می رسونن دلش رو آروم می کنه !
باز من گاهی اوقات که سخنرانی رهبر انقلاب رو می شنوم خیلی تعجب می کنم که چرا ایشون انقدر با تبسم و امیدواری صحبت می کنه ، مگه از اوضاع جامعه خبر نداره ؟ مگه اذیت شدن مردم بخاطر اوضاع اقتصادی رو نمی بینه ؟ مگه این همه دشمنی علیه اسلام و جمهوری اسلامی ایران رو نمی بینه ؟؟ پس چرا انقدر وجودی پر از آرامش و همراه با امیدواری داره ؟
که متوجه شدم تفاوت امام ای با اکثر مردم هم دقیقا در نوع نگاه هست ! بالاخره اگر تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی که از سال ها پیش با حضور پیامبران و امامان شروع شده و تا الان هم ادامه داره با یک نگاه متفاوت مثلا یک فیلم سینمایی نگاه کنیم متوجه می شیم که عصر حاضر در مقایسه با این همه سال جز یک سکانس کوتاه نیست اما ما مردم فقط همین سکانس کوتاه رو می بینیم غافل از این که نمی دونیم چه خون دل ها خورده شده ، چه افرادی شهید شدن تا اوضاع اینجوری بشه و انقلابی شکل بگیره ، مردم راحت عزاداری کنن و ارادت خودشون رو به اهل بیت نشون بدن ، ایران بشه قدرت برتر منطقه و کلی از اتفاقات خوب دیگه !
شاید بهتر باشه که ما هم تلاش کنیم فقط الان رو نبینیم ، یکم اول فیلم رو ببینیم که چقدر مورد آزار و اذیت قرار می گرفتیم و امنیتی وجود نداشت و به لطف خدا و این انقلاب اتفاقات خوبی در حال افتادن هست .
اگر هم نخوایم با همچین دید وسیعی به اوضاع و عصر حاضر نگاه کنیم ، خیلی اذیت کننده می شه برامون ! اگرچه این نوع نگاه در هر زمینه ای از زندگی می تونه حال ما رو خوب نگه داره پس امیدوارم برای رسیدن به چنین نگاه های ایمانی و مثبت تمام تلاشمون رو بکنیم .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آشنایی با رشته های تحصیلی همرستان فنی حرفه ایی حمیده بهادرانی گارنی GARNI sargarmi13 معاملات تجارت به تجارت ایران Download ✍ يک روح می نویسد ✍ pipeiranmanhol فرکتال هنر پروژه، مقالات و اخبار