سال هاست تجربه خواندن و نوشتن در دنیای وبلاگ نویسی دارم ، گاهی اوقات یه سری اتفاقات عجیب و غریب توی برخی وبلاگ ها می بینم که توش می مونم :| ادعایی نیست خودم رو بعنوان وبلاگ نویس قبول ندارم و نقاط ضعف بسیاری دارم اما بعضی چیزها ، باعث می شه که یه علامت سوال توی ذهنم به وجود بیاد که چرا فلان نویسنده چنین حرکتی رو انجام می ده ؟!؟

البته می دونم خیلی از مسائل بر می گرده به بدون هدف بودن ، به یقین می تونم بگم بیش از 90 درصد وبلاگ ها بدون هدف ایجاد می شن اصلا نمی دونن از خودشون چی می خوان ؟

بگذریم بحث سر افول وبلاگ نویسی نیست اما اگر تمایل داشتید علتش رو بدونید فرد دیگری خیلی تخصصی تر زحمت کشیده و توضیح داده ، ولی خب چند مورد از این شگفتی ها و عجایب رو می نویسم اگرچه شاید از نظر خیلی ها چیز خاصی هم نباشه :|

توهم بازدیدکننده

طرف مطلب گذاشته که می خوام بدونم جنسیت بازدیدکننده هام چی هستن ؟ بعد قسمت نظرات همون مطلب و مطالب قبلش که می بینی حتی 1 نفر هم نظر نگذاشته و من نمی دونم این نظرسنجی رو بر چه مبنایی ایجاد کرده !

پاسخگویی به نظرات

پاسخگویی به نظرات کار باارزشی هست که واقعا به مخاطب ارسال کننده نظر احترام گذاشته می شه البته خیلی از دیدگاه ها نیازی هم به پاسخ ندارن و منظور ما نیست بلکه وبلاگ هایی رو می بینم که مخاطب هاشون با دل و جان مطلب رو خوندن و نظر می گذارن اما مدیریت وبلاگ فقط زحمت تایید رو به خودشون می دن ؛ باز یه سری از نظرات هرز و بی خود برای هر وبلاگ نویسی ارسال می شه چه به زبان فارسی و چه انگلیسی که بیشتر جنبه تبلیغات دارن ولی از عجایب بعضی ها اینه که دچار زیاده روی در پاسخگویی به نظرات هستن مثلا طرف به انگلیسی دیدگاه تبلیغاتیشو ثبت کرده و مدیریت هم خیلی جدی با زبان انگلیسی بهش پاسخ داده :|

تکرار نظرات

یک فرد حالا بخاطر اشتباه فردی و یا سرویس دهنده ، یک نظر مشابه رو چند بار ارسال می کنه بعد می ری و نظرات مطلبی رو چک می کنی ، متوجه میشی که مدیریت به خودش زحمت نداده نظرات تکراری رو حذف کنه و لیستی از نظرات تکراری مشاهده می کنی !!

توهم کمبود وقت

طرف مطلب گذاشته که وقت ندارم و بخاطر همین موضوع از مخاطب عذرخواهی کرده اما می ری به یه سری وبلاگ های دیگه سر می زنی و می بینی همون فردِ وقت ندار ، عضو فعال در خوانندگی مطلب و ثبت دیدگاه هست .

تفکرات حرفه ای بودن

دیده می شه افرادی در مورد وبلاگ نویسی مطالبی رو عرضه می کنن (مثل خودم) و در مورد خصوصیات یک وبلاگ نویس حرفه ای نظر می دن بعد سر و ته وبلاگش رو که می بینی ، بقیش با خودتون .

کاش وبلاگ نویسی گسترش پیدا کنه ، وبلاگ نویسی از جنس ایجاد شدنِ هدفمند و به دور از توهمات و درگیر غرور و تکبر نشدن بخاطر داشتن بازدیدکننده ! البته هستند خیلی ها که وبلاگ رو خونه خودشون می دونن و به مخاطب می گن که برای خودمون هست و هر طوری دوست داریم می نویسیم ولی توجه داشته باشید که درِ این خونه برای همه باز هست پس شما هم باید کمی احترام بگذارید به مخاطبی که وارد خونه شما می شه !

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

1234chat نسیم Cassandra آسمان کویر روستای ارا S_T_E_R_E_O_S_O_H_E_I_L دانلود آهنگ جدید فرانیوز Alfonzo بیرق افغانستان